09 ledna 2010 ~ 0 Comments

Čajový obchod Twinings – nejstarší původní obchod v Londýně

IMG_2529Pokud se při svých toulkách Londýnem dostanete až na třídu Strand (název pochází ze staroanglického a staroněmeckého výrazu pro pláž), která je jednou z ulic vedoucích z Trafalgarského náměstí, určitě si nenechte ujít návštěvu nejen Královského soudu (Royal Courts of Justice, stanice metra Temple), ale také čajového obchůdku firmy Twinings.

Ten se nachází takřka naproti Královskému soudu v domě č.p. 206, natěsnán mezi novější zástavbu a založil jej již v roce 1706 sám Thomas Twinings. Obchůdek prosycený čajem je údajně nejstarším původním obchodem v Londýně, který setrval od svého založení v rukách stejného majitele a na stejném místě.
IMG_2518
Navštívit můžete od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin, nebo v sobotu od 10 do 16 hodin. V neděli má čajový obchod Twinings zavřeno.

IMG_2519

Uvnitř obchodu si můžete pro sebe či své přátele zakoupit veškerou čajovou produkci firmy Twinings, tedy od sáčkových nálevů nejrůznějších typů, přes čaje sypané, ale balené až po čaje sypané, které vám naváží dle vaší chuti. Samozřejmě zde naleznete i knihy o čaji či čajové soupravy a dřevěné krabičky na čaje.

IMG_2517

Závěrem vám dáme malý tip, jak můžete při koupi ušetřit nějakou penny, někdy třeba i libru. U vstupu do tohoto starobylého obchodu si povšimněte na zemi proutěného košíku s čaji. Když se na něj podívate podrobněji, zjistíte, že se jedná o čaje, které mají narušený či nějakým způsobem pomačkaný papírový obal, avšak čaje samotné jsou netknuté. A právě důvod, že obaly již nejsou v netknutém stavu, je důvodem, proč je jejich cena místo 1,8 libry i pouze 50 penny. Jako dar je samozřejmě nevhodné, podobně poničené čaje dávat, ale pro osobní potřebu jistě bohatě stačí.

Leave a Reply