25 dubna 2011 ~ 0 Comments

Královská svatba prince Williama: Společenská událost roku klepe na dveře!

Královská svatba prince Williama a Catherine „Kate“ Middletonové je mnohými nazývána společenskou událostí nejen v rámci Anglie, nýbrž v rámci celého světa. Odehrávat se bude již v pátek 29. dubna v Londýně (a mimochodem, vy můžete být u toho!). A ty nejdůležitější odpovědi na otázky ohledně svatby naleznete v tomto článku!

Jaký je časový harmonogram svatby?

Celý program začíná ve čtvrt na devět ráno, kdy se ve Westminster Abbey začnou sházet zahraniční diplomaté, premiéři a guvernéři dalších zemí. Princové William a Harry přijedou přesně v 10:15 a jako poslední ve 10:45 dorazí dle tradice Její výsost Královna spolu se zbytkem královské rodiny.

Samotný svatební ceremoniál začne v 11:00 a bude trvat do 12:15, po němž budou novomanželé v procesí složeném z královské rodiny na tahu do Buckinghamského paláce. Přesně ve 13:25 se manželský pár objeví na balkonu Buckinghamského paláce, aby mohli sledovat slavnostní průlet letounů Lancaster, Spitfire a Hurricane z Bitvy o Británii a dvou stíhaček Typhoons a Tornado GR4s.

V sedm hodin večer pak program završí recepce, které se zúčastní již zhruba jen 250 nejbližších přátel novomanželů. Ti poté stráví svatební noc buď v paláci, nebo v bytě novomanžela a následující den ráno odjedou na 14denní líbánky.

Hosté svatby

Svatební pozvánky byly rozeslány samotnou královnou již 16. a 17. února, přičemž více než polovinu z necelé dvoutisícovky hostů tvoří rodina a přátelé novomanželů. Další velkou skupinou jsou politici, diplomaté a další zástupci zemí Commonwealthu, členové náboženských organizací, vojenští důstojníci a některé královské rodiny z jiných zemí.

Pozvánku na svatbu obdržela i řada celebrit a veřejné známých osob – například David Beckham s Victorií, Rowan Atkinson, Sir Elton John či Guy Ritchie. K naší smůle není mezi pozvanými žádný Čech.

Kde mohu svatbu sledovat?

Pokud nemáte to štěstí, a nemůžete se svatby zúčastnit osobně v Londýně, stačí si naladit televizi. Událost budou pokrývat všechna světová média a Česko nebude výjimkou. Zpravodajský kanál ČT24 bude v pátek 29. dubna od 9:00 do 15:00 vysílat speciální svatební studio s hosty a vstupy přímo z Londýna.

Celou událost mají dle odhadů sledovat až dvě miliardy lidí z celého světa.

Tags: ,

Leave a Reply