20 února 2010 ~ 2 Comments

Londýn zdarma: Tipy na galerie, kde se neplatí vstupné

Když je něco levné, je to super. Ještě lepší ale je, když je to zdarma. A ačkoliv se to někomu může zdát překvapivé, i v jinak drahém Londýně můžete zdarma navštívit některé galerie či muzea.

Národní galerie (National Gallery), která leží přímo na náměstí Trafalgar Square, vystavuje zajímavá díla známých autorů. Najdete zde výtvory mimo jiné od Van Gogha,  Leonarda da Vinciho, Canaletta, Constablea, Cézanna či Caravaggia.

The National Portrait Gallery shromažďuje portréty význačných žen a mužů z britské historie. Od roku 1856, kdy byla založena, tak vystavuje mimo jiné portréty spisovatelů Williama Shakespeara a Rudyarda Kiplinga

Kenwood House je neoklasicistní vila na okraji Hampstead Heath, která skrývá jedinečnou kolekci výtvarných děl. Podívat se můžete mimo jiné na malby Rembrandta, Botticelliho, nebo Vermeera.

Na současné a moderní umění se zaměřuje Serpentine Gallery, kterou měla kdysi pod patronací i princezna Diana. Od března zde budete moct navštívit novou exhibici Richarda Hamiltona.

Obdivovatelé Vincenta van Gogha nesmějí vynechat návštěvu Royal Academy of Arts, kde až do 18. dubna probíhá výstava The Real Van Gogh: The Artist and His Letters. Na stejném místě jsou až do června rovněž vystavovány zajímavé fotografie ze starého Londýna.

Hogarth’s House se, jak už vyplývá z názvu, zaměřuje na život a díla britského malíře a satirika Williama Hogartha. Krom zajímavých památek uvnitř domku stojí za obdiv i jedinečná zahrada.

A co vy, čtenáři? Jaká je vaše oblíbená galerie? Nebo máte tip na jinou zajímavou galerii, kde je vstup rovněž zdarma? Nestyďte se a dejte tip dalším čtenářům v diskusi pod článkem.

2 Responses to “Londýn zdarma: Tipy na galerie, kde se neplatí vstupné”

  1. Radek 3 března 2010 at 4:16 pm Permalink

    Určite bych v článku zmínil i obě Tate Gallery, kde je rovněž vstup zdarma a obě stojí opravdu za shlédnutí.

  2. Martin 24 června 2010 at 4:39 pm Permalink

    Souhlasim s Radkem v Modern Tate je nekolik volne pristupnych vystav a nektere je nutne zvlast platit.


Leave a Reply