29 června 2011 ~ 0 Comments

Tip na výlet pro otrlé: Hunterovo muzeum plné orgánů, kostí, koster a lékařských nástrojů

Tip na výlet pro otrlé: Hunterovo muzeum plné orgánů, kostí, koster a lékařských nástrojů | © Jordanhill School D&T Dept

Máte rádi muzea, ale obrazy, sochy nebo voskové figuríny nejsou nic pro vás? Tak zkuste zavítat do Hunterian Musea v Londýně, kde mezi vystavovanými exponáty nechybí lidské orgány, lidská torza a (nejen lidské) kostry. Před návštěvou si radši skočte na panáka!

Co uvidím?

V Hunterově muzeu se pravidelně střídá několik expozic, jednou z těch nejzajímavějších je třeba kostra dvouapůlmetrového irského obra Charlese Byrna z konce 18. století, která je zavěšená přímo v místnosti. Odbornější veřejnost zaujme i detailnější studie genetické abnormality tohoto velikána.

Zajímavý je i plastikovo-papírový výukový model lidského těla, na kterém se počátkem 20. století učili mladí medici. Tehdy do vyrobila německá firma Somo.

Jedna z chystaných expozic se zase zaměřuje na ženy v medicínských kruzích. V roce 2011 totiž uplyne sté výročí, kdy byla do anglické federace lékařů přijata první žena, Eleanor Davies-Colley.

Kdy, kde a za kolik?

Hunterian Museum je otevřeno vždy od úterý do soboty od 10:00 do 17:00. Dobrou zprávou je i fakt, že vstup je zdarma.
Muzeum se nachází uprostřed Královské lékařské fakulty (The Hunterian Museum) a ležíe na adrese 35-43 Lincoln’s Inn Fields, London, WC2A 3PE (zobrazit na mapě). Nejbližší stanice metra se jmenuje Holborn a leží na trasách Piccadilly Line a Central Line.

Leave a Reply