09 srpna 2011 ~ 0 Comments

Zajděte si do divadla Globe na Shakespeara, ceny vstupného začínají již na 5 £

Jste-li divadelní tip a prkna, která znamenají svět, jsou vaším vším, vemte zavděk pozváním dnešním. Do londýnského divadla Shakespeare’s Globe, které v prvopočátcích fungovalo již od roku 1599. Následně však vyhořelo a bylo kompletně zničeno, jeho nová adaptace je otevřena od roku 1997. A kromě divadla samotného v sobě skrývá i muzeum o tomto významném britském spisovateli.

Zajděte si do divadla Globe na Shakespeara, ceny vstupného začínají již na 5 £ | © n_willsey

Co se hraje v divadle Shakespearovském?

Divadelní hry se v Globu pravidelně obměňují, na novou sezónu herci nacvičili mimo jiné představení Doktor Faust, Hamlet, Anna Boleynová, Bůh Soha či Konec všechno napraví. O jednotlivých představeních vám více řekne oficiální brožura k programu této sezony, kterou si můžete stáhnout přímo na stránkách divadla.

Než usednete do sálu, můžete absolvovat i prohlídku Shakespearova muzea a obdivovat tak starodávné kostýmy či obrázky z výstavby původního divadla Globe. Jednotlivé prohlídky začínají vždy po půlhodině, lístky je nutné si objednat předem – dospělou osobu vyjdou na 12,50 liber, seniora nad 60 let a třeba studenta s platným identifikačním průkazem na 11 liber.

Kdy, kde a za kolik?

Hraných her je poměrně hodně, stejně tak počet představení, a tak je jednodušší si prostudovat aktuální program divadla Globe. To leží na adrese 21 New Globe Walk (zobrazit na mapě) u mola Bankside. Nejbližšími stanicemi metra jsou Mension House a Cannon Street.

Ceny vstupného začínají na 15 librách za sedadla s nejhorším výhledem a končí na 37,50 £ za místa s nejlepším výhledem. Pokud chcete maximálně ušetřit, můžete si zakoupit i lístky k stání za pouhopouhých 5 liber.

Leave a Reply