Letní ubytování v Londýně

Zajímavou možností během letních prázdnin je ubytování na vysokoškolských kolejích. V podstatě všechny univerzity ve Velké Británii nabízejí tuto možnost.

V Londýně tak lze bydlet v samostatném pokoji za méně než 20 liber denně (140 liber týdně). Výhodou je, že na rozdíl od podnájmu nemusíte moc dlouho hledat a nebudete muset platit zálohu. Na rozdíl od hostelu nebudete muset sdílet místnost s dalšími lidmi (a nebudete tedy muset uklízet a zamykat svoje věci každý den). Nevýhodou je, že budete muset zaplatit dopředu za celou dobu pobytu a samozřejmě to, že takto lze bydlet pouze od června do září.

Pokud se hodláte ve Velké Británii usadit na delší dobu a přijedete v létě, rozhodně se vyplatí uvažovat o tom, zda nestrávit pár týdnů na koleji, než se rozhodnete, kde chcete bydlet na trvalo.

Ubytování na koleji v celé Britániimůžete jednoduše najít přes UniversityRooms.co.uk. Další možností je zjistit si jméno univerzity ve městě, kde hodláte žít a pak vygooglovat například: „Leeds University Summer Accomodation“ takto získáte mnohdy ještě lepší ceny a podmínky na stornování pobytu.

Hledat trvalé bydlení ve Velké Británii není na rozdíl od jiných zemí příliš složité. Je třeba počítat s tím, že od vás pronajímatel (landlord) bude vyžadovat deposit (1 až 2 měsíční nájmy), ale na papírování (dokazování příjmu atp.) si tu nikdo nepotrpí tolik jako třeba v Německu.