Jak se dostat do Anglie

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do UK. Na trhu existuje mnoho dopravců, kteří si navzájem konkurují. Vzhledem k tomu, že UK není tak daleko, komfort nemusí být příliš rozhodující jako suma, kterou můžete ušetřit.

Při cestě do UK zkuste veškeré možnosti, které vás mohou napadnout. Např. chcete jet do Manchesteru – zjistíte si tedy veškeré lety přímo. Pak ale můžete zkusit, zda není lepší letět (či jet autobusem) na Londýn a poté autobusem do Manchesteru (v zadaných datech). Zkuste vždy promýšlet více možností najednou.

Jinak platí, že autobus je mnohem levnější než letadlo (až o polovinu). Cesta autobusem do Londýna však trvá necelých 20 hodin!

Letadlem

ČSA do UK už nelétá. Do velkých měst v UK ale létají z Prahy tyto letecké společnosti:

Náš tip: Ryanair mívá velmi levné letenky z Lince do Londýna Stansted (a to i o letních prázdninách, tedy v hlavní sezóně).

Aktuální nabídka levných letenek do Velké Británie

Letenky můžete vyhledávat přes tyto portály:

Pokud víte, kterým dopravcem chcete letět, je lepší koupit letenku přímo u nich (přes web můžete objednat přímo elektronickou letenku).

Autobusem

Do UK jezdí z Prahy tito dopravci:

Pro mezinárodní jízdenky můžete využít i portál www.onlinebus.cz.

Jak z Londýna

Pokud nebudete z Londýna dále cestovat letadlem, můžete využít služeb těchto autobusových společností (jezdí levně do všech větších měst):

Autem

Na Britské ostrovy se dostanete buď trajektem nebo Eurotunelem.

Eurotunel

Poplatky za použití Eurotunelu jsou poměrně vysoké ₤160 – ₤200. Cesta ale trvá jen 35 min. Eurotunel spojuje Calais FR s Folkestone UK. Jízdenky můžete předem rezervovat přes tento web: www.eurotunnel1.com.

Trajekt

Další možností je cesta trajektem z Calais do Doveru. Je to nejkratší cesta po vodě a zabere asi 90 min. Trajektem je možné jet i z Oostende do Ramsgate (cesta trvá asi 4 hodiny) – trajekt vyjíždí už z Belgie (za cestu podél pobřeží není třeba platit dálniční poplatek).

Cena trajektem se pohybuje v těchto rozmezích ₤40 – ₤100. Lodní lístky můžete objednat přes tento portál: http://www.ferryonline.co.uk/ferry_destinations/uk.htm.

Související články