Obecné info

Podstránky této sekce

Důležité informace „před odchodem“ v kostce

Následující odkazy přináší ty nejdůležitější informace, které je třeba vzít na vědomí!

Před odchodem do UK nezapomeňte na tyto základní věci: finance, potřebné doklady a oficiality, bydlení a pracovní místo.

Finance
Podrobnosti najdete na stránce Finance v UK.

Potřebné doklady a oficiality
Pro delší pracovní pobyt v UK (déle než 30 dní) je nutná registrace na britském ministerstvu vnitra (Home Office).

Pro řízení je třeba vyměnit řidičský průkaz.

Informace o platbě daní.

Pro stavební dělnické profese se hodí karta CIS (Construction Industry Scheme).

Informace o platbě sociálního a zdravotního pojištění.

Informace o bankovních účtech.

Bydlení
Zařízení bydlení je patrně nejdůležitější věcí k vyřízení. Připravte se, že zvláště ze začátku pobytu může být dočasné ubytování po hostelích poměrně drahé.

Veškeré k informace naleznete na stránce o bydlení v UK.

Práce
Pokračujte na stránce předpoklady pro práci v UK.

Výběr města

Nemalou roli pro úspěšný pobyt v UK hraje také vhodný výběr města. Typicky se uvádí Londýn a ostatní. Všeobecně platí, že Londýn má sice dobré pracovní možnosti, ale život v hlavním městě je mnohem dražší, takže málo ušetříte.

Jazykové předpoklady

Znalost jazyka je základem úspěchu. Samozřejmě, na některé pracovní pozice není výborná znalost potřeba (např. nekvalifikované práce). Ale pokud budete mít dobré základy, snadno vyřídíte veškeré životní potřeby. Pamatujte na to a raději se začněte učit jazyk již v ČR (např. několik měsíců před odjezdem), abyste byli připraveni. Více na stránce znalost jazyka.

Výběr práce

Tento odstavec nemusí být pro vás, pokud hledáte odbornou práci (např. podle dosaženého vzdělání). Pro ty, kteří hledají výhodné pracovní pozice (které jsou relativně dobře placené a je jich dostatek), jsou určeny stránky o pracovních možnostech.

Doprava v UK

Nezapomeňte na stránky o dopravě ve Velké Británii a možnostech, jak se do UK dostat. Na dopravě lze mnohdy velmi ušetřit.