Personální agentury

Personální agentury vám pomohou najít práci (typicky au-pair), vyřídit základní úřední úkony nebo zprostředkovat bydlení. Jejich nabídky se liší a za tuto službu si samozřejmě berou poměrně velkou provizi. Je tedy na vás, zda vám stojí za to investovat čas do hledání bydlení/práce nebo to nechat na agentuře. Výsledek je někdy stejný. Pokud však nemáte dostatečnou znalost jazyka, agentura vám může hodně pomoci.

Jednou z nejznámějších agentur je např. www.1stcontact.co.uk, která nabízí širokou paletu služeb – od založení bankovního konta po hledání bydlení.

Jobcentre v UK  funguje jako úřad práce. Najdete zde mnoho pracovních nabídek či si můžete zažádat o práci.

  • Přehled poboček Jobcentre – zde je odkaz na formulář pro vyplnění post code (poštovní směrovací číslo) vašeho města – poté vám vyjedou informace o pobočkách Jobcentre v daném městě

Vyhledávání agentury ve vašem městě

Na stránkách www.yell.com (obdoba zlatých stránek) zadejte „Job Centre“ – na webu není problém specifikovat i přesné místo, abyste mohli vyhledávat agentury jen v místě vašeho bydliště. Nebo hledejte v kategorii „Employment Agencies & Consultants“.

Dalším rozcestníkem je www.upmystreet.com – hledejte přes Find My Nearest – kategorie Employment a poté upřesněte na Employment & recruitment agencies.

Hledat můžete i přes uk.yahoo.com – klíčová slova: „Job Centre“, „Recruitment agency“, „Personnel Agency“.

Související články