09 červnaec 2012 ~ 0 Comments

007 alias James Bond má ke svému 50. výročí výstavu v Londýně

Britský tajný agent James Bond slaví půl století od svého průniku na filmová plátna a to je sám o sobě důvod k pořádně oslavě. V londýnském kulturním centru Barbican vzali iniciativu do svých rukou a panu 007 připravili zajímavou exhibici, v rámci které nechybí kostýmy, zbraně, automobily a další vychytávky nejznámějšího světového agenta.

S exhibicí Designing 007: Fifty Years of Bond Style se podíváte i do zákulisí filmů, z nichž první Dr. No byl uveden veřejnost právě v roce 1962. Mezi hlavní lákadla této akce patří zbraně a vychytávky z hlavy mistrů filmových efektů Johna Stearse a Chrise Corboulda spolu s dekoracemi Sira Kena Adama a dalších expertů svých řemesel.

V rámci výstavy nechybí ani originální kostýmy, na jejichž návrzích se podíleli i světoznámé ikony módního průmyslu, jako je Giorgio Armani či Hubert de Givenchy. A co by to bylo za Jamese Bonda bez pořádného Martini (protřepat, nemíchat)?! Na to si po prohlédnutí výstavy můžete zajít do přilehlého salónku.

Vstupné na celou výstavu vás vyjde na 12 liber, snížené vstupné např. pro seniory či studenty je stanoveno na 10 liber a děti do 16 let dají jen 8 liber. Celá výstava je přístupná denně od 11:00 do 20:00 (ve čtvrtky do 22:00), a to až do 5. září 2012. Barbican Centre leží na londýnské Silk Street (zobrazit na mapě, nejbližší stanice metra se jmenuje… chvilka překvapení… Barbican.

kamagra viagra

Leave a Reply