05 červnaec 2010 ~ 0 Comments

Festival Brazil: Zažijte rytmy Jižní Ameriky v srdci Londýna

Festival Brazil: Zažijte rytmy Jižní Ameriky v srdci Londýna | © sfmission.comAž do neděle 5. září máte jedinečnou příležitost poznat brazilskou kulturu a umění v samém srdci Londýna. V tamější čtvrti Southbank se totiž koná Festival Brazil, který se nenese pouze ve znamení karnevalu, samby a fotbalu.

Hudba

Program festivalu čítá celkem osmačtyřicet položek, z nichž si vybere opravdu každý. Hned ve středu 7. července se v Queen Elizabeth Hall představí orchestr mladých hudebníku z Bahia, který patří mezi ta nejenergetičtější tělesa v Jižní Americe. Vstupné činí 5, 10 a 15 liber, přičemž je nutné uhradit i rezervační poplatek ve výši 1,45 liber.

Literatura

Do světa brazilské literatury budete moct nahlédnout 9. července, kdy v Function Room představí svá díla trojice dam – Ana Maria Goncalves, Patricia Melo a Maria Valéria. Knihu nejen o obchodu s africkými otroky si budete moci nechat hned podepsat. Akce začíná v 19:00 a vstupenka stojí 7 liber.

Komiksy

Na své si přijdou i milovníci komiksů, když budou moct zajít na expozici známých brazilských kresliřů Twinse Fabio Moona a Gabriela Bá. Návštěvu mohou podniknout v termínu od pátku 9. července do pondělí 30. srpna v Riverside Terrace. V průběhu expozice budou umělci malovat obří komiks na celou zeď, na kterém zaznamenají průběh celého festivalu!

Sport

Sportovně zaujatí návštěvníci nechť si ve svém kalendáři zaznamenají neděli 18. července. To se ve Queen Elizabeth Hall představí brazilská fotbalová legenda – Sócrates. Společnost mu budou dělat anglický spisovatel Alex Bellos a skladatel Miguel Wisniek, jež oba svůj život zasvětili nejen Brazílii, ale i sportu. Akce začíná v 17:00, vstupenka vás vyjde na 10 liber.

A to je jen výňatek z bohatého programu Festivalu Brazil, v průběhu kterého se můžete naučit třeba capoeiru!

  • Kdy: Až do 5. září 2010
  • Kde: Southbank, Londýn
  • Za kolik: Vstupné se platí zvlášť
  • Více informací: Oficiální stránky

Leave a Reply