17 srpna 2010 ~ 0 Comments

Hromadná doprava v Londýně: Neplaťte víc, než musíte!

Cestování hromadnou dopravou po Londýně je obecně již tak vcelku drahé, a ještě více se vám prodraží v případě, kdy platíte zbytečně za to, za co nemusíte. Pročtěte si naše tipy a ušetřete alespoň pár liber!

1. Kupte si hromadnou jízdenku!

Pokud budete v Londýně pobývat delší dobu, rozhodně zvažte nákup časové jídenky Travelcard, kdy nejste limitováni počtem jízd. Například týdenní neomezená jízdenka stojí již 25,80 liber a vyplatí se vám již při absolvování 14 jízd v průběhu celého pobytu.

  • Kompletní (a značně rozsáhlý ceník jízdenek naleznete ZDE.

2. Nekupujte si jízdenky do zón, do kterých ani nepojedete

Celý Londýn je rozdělen do několika zón v závislosti na vzdálenosti od centra – a čím dál od centra pojedete, tím víc zaplatíte. Mnoho peněz tak můžete zbytečně utratit tehdy, kdy si zakoupíte zbytečně drahou jízdenku. Většina těch nejdůležitějších památek a atrakcí se nachází v první zóně, kam stačí zakoupit tu nejlevnější jízdenku.

3. Cestování mimo špičku je levnější!

Ušetřit nemálo liber můžete i tehdy, budete-li napříč Londýnem cestovat mimo hlavní špičku, kdy jsou jízdenky levnější. Tento tarif platí každý všední den od 9:30 a k tomu o sobotách, nedělích a státních svátcích. Za jednu jedinou jízdu takto můžete ušetřit i více než dvě a půl libry!

Jaké jsou vaše tipy na levnější cestování napříč Londýnem? Nestyďte se a pochlubte se!

Leave a Reply