26 srpna 2009 ~ 0 Comments

Jak na bezplatný WiFi internet v UK?

Nastanou situace, kdy se může hodit přístup k internetu přes WIFI z vašeho notebooku, PDA nebo chytrého telefonu (např. iPhone). Připravili jsme pro vás seznam míst v celé Velké Británii, kde je možné se bezplatně připojit k internetu.

McDonalds free wifi

Wifi zdarma nabízejí v UK v tuto chvíli tři velké řetězce s rychlým občerstvením, které pokrývají celé Spojené Království:

McDonalds nabízí free wifi ve více jak 1200 restauracích, což je cca 95 procent ze všech provozoven, Pret a Manger ve svých 130 pobočkách a Starbucks taktéž ve většině svých kaváren. V případě Starbucks se musíte zaregistrovat na webu starbucks.co.uk a denně můžete využít neomezeně 2hodinových slotů (po dvou hodinách se musíte znovu přihlásit), podmínkou je ale alespoň jedna utráta v kavárně během 30 dnů.

Internet zdarma nabízí také obchody společnosti Apple, které najdete ve větších městech jako Londýn, Birmingham, Manchester, Liverpool nebo Southampton, případně turistických lokalitách jako je Brighton, vlajkovým obchodem je Apple Store na Regent st. v Londýně. Můžete se zdarma připojit k WIFI se svým notebookem nebo iPhonem, ale můžete také použít jeden z vystaveným stolních počítačů nebo notebooků, které jsou normálně připojeny k Internetu. V Apple storech je zcela běžné, že návštěvníci využívají vystavené počítače ke kontrole emailu, Facebooku, atd. Nikdo vás nebude vyhazovat nebo vám cokoli říkat.

  • Přehled Apple stores ve Velké Británii
  • Leave a Reply