25 října 2010 ~ 1 Comment

Londýnská zoo: Navštivte jednu z nejstarších zoologických zahrad na světě!

Londýnská zoologická zahrada byla vůbec první na světě, která byla stvořena čistě pro věděcké účely. Stalo se tak již 27. dubna 1828, brány veřejnosti pak otevřela v roce 1847. Pyšnit se může i několika dalšími prvenstvími – jako první na světě třeba otevřela výběh plazů, první veřejné akvárium, či první hmyzí pavilón.

Afrika v Regent’s Parku

Zoo leží na severu Regent’s Parku, na pomezí čtvrtí Camden a City of Westminster. Rozkládá se na 36 akrech a v současné době se může pyšnit 755 druhy zvířat, živočichů samotných v zoologické zahradě přežívá na 17 tisíc. Mezi nejvýznačnější patří pavilon goril, umělý deštný prales či Africká vyhlídka.

V současné době se chystá výstavba nového pavilonu žab. Všechny výběhy by v brzké době měly být zcela bezklecové, aby byl zážitek ještě reálnější.

Pavilon lidí i Harry Potter

Pozornost ZOO upoutala i v srpnu 2005, kdy na čtyři dny zavřela do speciálního výběru osm lidí. Smyslem akce bylo upozornit na to, že i člověk je součástí zvířecí říše a sám na ní má jistý dopad.

Londýnskou zoologickou zahradu jste mohli zahlédnout i v několika filmech, natáčel se zde třeba Harry Potter, Americký vlkodlak v Londýně či hudební video It’s my life.

  • Kdy? Denně od 10:00 do 16:00, do 30. října do 17:30 (více ZDE)
  • Kde? ZOO leží na severu Regent’s Parku (zobrazit na mapě), nedaleko stanice metra Camden Town
  • Za kolik? Cena vstupenky se liší v závislosti na roční době. Dospělý tak zaplatí 16,20 – 19,80 liber, za dítě pak zaplatí 13,20 – 16 liber.
  • Více informací

One Response to “Londýnská zoo: Navštivte jednu z nejstarších zoologických zahrad na světě!”


Leave a Reply