02 května 2012 ~ 0 Comments

Londýnský průvodce světovými kuchyněmi

Stravování v Londýně neznamená jen obligátní fish and chips zabalené v cáru novin, na chuť zde můžete přijít i exotickým afghánským či africkým jídlům. Stačí trochu odvahy a objevování světových kuchyní může být parádním zážitkem z Londýna.

Jste-li příznivci čínské kuchyně, nesmíte opomenout oblast kolem Leicester Square, kde se nachází londýnský Chinatown. Úroveň podniků a kvalita jídel se liší podnik od podniku, za pouhých 5 liber však pořídíte studené maso s horkou rýží za hongkongský způsob. V podniku Leong’s Legend si můžete pochutnat na místní specialitě – krabovi na chilli.

Arabské a středovýchodní restaurace se shlukují v oblasti kolem Edgware Road. Ve většině z nich se můžete nabaštit za velmi solidní ceny, přičemž jídlo je možné si zpravidla nechat zabalit a vzít s sebou.

Přiznivci židovské kuchyně si přijdou na své na severu Londýna ve čtvrti Golders Green, zajímavou atmosféru Tel Avivu nabízí třeba podnik Dizengoff (118 Golders Green Road), kde vyrábí i čerstvý hummus.

Indické kuchyni je zasvěcen východ Londýna podél Brick Lane, kde již za pár liber pořídíte autentické jídlo vhodné i pro vegetariány. Mnoho vegetariánských restaurací servírujících nejčastěji indické pokrmy se nachází i kolem Drummond Street.

Japonská kuchyně je v Londýně díky obrovské popularitě sushi bohatě zastoupená. Nejpopulárnější jsou řetězce Yo Sushi a Wagamama, které mají po celém městě celou řadu poboček.

Levné a přitom autentické vietnamské pokrmy ochutnáte v restauracích ve čtvrtích Hoxton, Shoreditch a Kingsland Road na East Endu.

Na jihoamerické steaky si můžete zajít do některé z poboček restaurací Gaucho Grill, kterých je v Londýně hned několik. Nacházejí se například u populárního Tower Bridge či na Picadilly.

Typicky africkou kuchyni můžete zajít okusit do čtvrti Kentish Town, kde se nachází několik etiopských restaurací. Karibskou a africkou kuchyní je typická i čtvrť Lambeth na jihozápadě města.

Exotiku v podobě afghánských jídel můžete vyzkoušet třeba v podniku Seven the fusion kitchen v Richmondu. Ceny hlavních jídel se pohybují okolo 10 liber.

Pokud by se vám v průběhu pobytu v Londýně zastesklo po české kuchyni, existuje zde restaurace Czech Club Restaurant, kde servírují utopence, knedlo, zelo, vepřo či slovenské halušky. Podnik se nachází ve čtvrti West Hampstead.

Leave a Reply