13 října 2011 ~ 0 Comments

Museum of London: Prozkoumejte tajuplnou historii britské metropole od dinosaurů až po současnost

Londýn je obrovské město s poměrně zajímavou historií, a tak by byla poměrně škoda, kdyby neměl své vlastní muzeum. A tak kdysi vzniklo Museum of London, jehož expozice je více než bohatá. Londýn za dob Římanů, ve středověku, za doby války, míru, požárů i povodní a Londýn za dob dinosaurů!

Mezi stálé artefakty muzea patří třeba lebka dnes již vyhynulého pratura z období kolem roku 200 000 před naším letopočtem, kožené bikiny z dob Římanů nebo požárnická helma z konce 17. století.

Na programu Londýnského muzea je i několik časově omezených výstav a expozic, v současné době můžete navštívit třeba tu o moderním otroctví nebo sbírku fotograií z moskevského muzea. Zajímáte-li se o umění blíže, můžete zavítat i na některou z besed s odborníky, nedávno třeba s archeologem Adamem Corsinim.

Dobrou zprávou je i fakt, že vstupné do muzea je zcela zdarma. Otevřeno mají denně od 10:00 do 18:00, poslední vstup je umožněn v 17:40. Zavřeno mají jen v období kolem Vánoc. Museum of London leží na adrese Museum of London, London Wall (zobrazit na mapě). Nejbližšími stanicemi metra jsou Barbican, St Paul’s a Moorgate.

Leave a Reply