26 března 2012 ~ 0 Comments

Muzeum Bank of England: Navštivte bezplatnou výstavu britských platidel již z konce 17. století

Zajímají-li vás peníze i z hlediska uměleckého, máme pro vás tip na jedno londýnské muzeum, které je plné prachů. Přesněji řečeno exponátů britských bankovek a mincí, jejichž původ sahá až do konce 17. století. Není větším překvapením, že se jedná o největší sbírku na téma britská platidla na světě.

Muzeum Bank of England: Navštivte bezplatnou výstavu britských platidel již z konce 17. století | © pandrcutts

Jedním z nejstarších exponátů je sada mincí, kterou královská razírna uvedla do oběhu již v roce 1694, kdy byla rovněž založena. Velmi bohatá je i kolekce britských platidel z konce 18. až začátku 19. století. Mimořádně zajímavý je i originál tehdy tajného dopisu guvernérovi banky, ve kterém britská královna uděluje svolení k použití svého portrétu na britském oběživu.

Bank of England Museum můžete navštívit od pondělí do pátku vždy mezi 10:00 a 17:00 hodin (poslední možný vstup je v 16:45). O víkendech, na státní svátky, na Štědrý den a na Silvestra je muzeum uzavřeno.

Návštěva muzea včetně odborného výkladu je zdarma. The Bank of England Museum leží na adrese Bartholomew Lane, EC2R 8AH (zobrazit na mapě), nejbližší stanice metra je Bank na linkách Central Line, Northern Line a Waterloo & City Line.

Leave a Reply