18 února 2011 ~ 1 Comment

Muzeum Madame Tussauds: Setkejte se tváří v tvář s Cristianem Ronaldem, Albertem Einsteinem nebo Brucem Willisem!

Pokud při toulkách Londýnem zatoužíte spatřit některou hollywoodskou celebritu nebo slavného sportovce, nemusíte zrovna hodiny postávat před honosnou vilou v některé z luxusních londýnských čtvrtí. Stačí zavítat do muzea Madame Tussauds, kde se můžete setkat v tváří tvář s desítkami celebrit. Voskových celebrit.

Muzeum Madame Tussauds: Setkejte se tváří v tvář s Cristianem Ronaldem, Albertem Einsteinem nebo Brucem Willisem! | © happy hang around

Od Hollywoodu po Bollywood

Slavných tváří, které můžete u Madame Tussauds spatřit, je několik desítek. A všechny vypadají vskutku věrohodně! Ostatně, aby ne… na vytvoření jedné figuríny je potřeba šest měsíců času, více než tuna vosku a v přepočtu 800 000 Kč.

Ale i přes tyto vysoké náklady je na co se koukat. Od sportovců (David Beckham, Cristiano Ronaldo či Lewis Hamilton), členy královské rodiny, popové hvězdy (Lady Gaga, Justin Timberlake nebo Jennifer Lopez), světové politiky (Barrack Obama, Nicolas Sarkozy nebo Nelson Mandela), fiktivní postavy (Shrek, Hulk, Spiderman) až třeba po pro nás exotické hvězdy Bollywoodu.

Muzeum Madame Tussauds: Setkejte se tváří v tvář s Cristianem Ronaldem, Albertem Einsteinem nebo Brucem Willisem! | © happy hang around

Kdy, kde, za kolik?

Londýnské muzeum Madame Tussauds leží na adrese Marylebone Road, London, NW1 5LR (zobrazit na mapě). Pokud se do muzea vydáte metrem, vystupte na stanici Baker Street. Z ní to na místo máte asi jen dvě minuty chůze.

Muzeum Madame Tussauds má otevřeno denně, otevírá se zpravidla kolem deváté a uzavírá okolo šesté. Otevírací doba je poměrně komplikovaná, proto se před naplánováním cesty raději mrkněte na tu aktuální.

Pokud chcete ušetřit až 10 % z ceny vstupenek, neváhejte, a objednejte si je předem přes internet. Ceny vstupného jsou přesto, bohužel, poměrně vysoké:

  • Dospělý: 25,92 liber
  • Dítě: 22,14 liber
  • Rodinné vstupné: 89,10 liber

Malou útěchou může být alespoň fakt, že k rodinnému vstupnému dostanete zdarma informační brožurku.

One Response to “Muzeum Madame Tussauds: Setkejte se tváří v tvář s Cristianem Ronaldem, Albertem Einsteinem nebo Brucem Willisem!”


Leave a Reply