22 srpna 2012 ~ 0 Comments

Muzikál Matilda v londýnském Cambridge Theatre přináší moderní adaptaci populárního příběhu

Moderní adaptaci klasického a oblíbeného příběhu o chytré holčičce, jež se narodila špatným rodičům přináší londýnské divadlo Cambridge Theatre. A v muzikálovém podání!

Podkladem pro příběh je kniha dětské spisovatelky Roald Dahl, která v roce 1988 vydala knížku s jednoduchým názvem Matilda. Ta pojednává o superchytré holčičce, na svůj věk nadmíru vyzrálé, která se však narodila špatným rodičům. Otec kradl jako naši politici a maminka jen sázela bingo a sledovala přihlouplé televizní seriály, a tak se Matilda musela o sebe postarat sama. A k tomu si na ní ve škole, kde své vrstevníky snadno trumfuje, zasedla všemi nenáviděná ředitelka…

Muzikál byl v polovině devádesátých let dokonce zfilmován, když se režije ujal slavný hollywoodský herec Danny DeVito. Na divadelních prknech se příběh malé Matildy letos objevil již v anglickém městě Stratford-Upon-Avon – a všechna představení byla vyprodaná. Nyní si na muzikál, na němž diváci obdivují zejména výkony dětských představitelů, můžete zajít i do londýnského Cambridge Theatre.

Vstupenky, jejichž cena začíná na 32 librách, si můžete objednat online. Představení je na programu denně s výjimkou pondělků a sobot. Divadlo se nachází na adrese Earlham Street (zobrazit na mapě) poblíž stanice metra Leicester Square.

Leave a Reply