05 května 2010 ~ 1 Comment

Nahlédněte do zákulisí Buckinghamského paláce při dnu otevřených dveří

Památník královně Victorii | © MorgainePokud se chystáte v létě do Velké Británie a konrétně do Londýna, máme pro vás typ na výlet, který nemůžete podniknout každý den. Buckinghamský palác se totiž veřejnosti otevírá jen jedenkrát do roka.

Letos tato vyjímečná událost připadá na období od 27. července do 1. října, kdy budou veřejnosti přístupné třeba některé salónky královnina sídla. Během minulých ročníků měli návštěvníci šanci zahlédnout třeba večerní šaty královny a její soukromou sbírku klenotů, korunovační roucho, královniny svatební šaty či sál nachystaný pro banket.

Zájemci o prohlídku do prostor paláce vstoupí vchodem pro návštěníky, kde si je převezme skupinka správců a v případě zájmu jim poskytne audio průvodce. Poté následuje prohlídka 19 místností Buckinghamského paláce včetně jedné zcela speciální expozice. Zlatým bodem návštěvy pak bude procházka po zahradách paláce, přičemž je možné dojít až ke slavnému jezírku na jižní straně.

Pokud si nechcete tuto jedinečnou příležitost nechat ujít, konejte rychle, o lístky totiž bude velký zájem. Zakoupit si je můžete již nyní online, čímž zároveň podpoříte dobrou věc. Výtěžek z prodeje bude v plné výši věnován charitativní organizaci. Dospělí zaplatí za lístek 30,50 liber, studenti a lidé nad 60 let 27,50 liber, mládež pod 17 let 17,50 liber a rodinné vstupné (dva dospělí, tři děti) činí 80 liber.

  • Kdy? Od 27. července do 1. října 2010
  • Kde? Buckinghamský palác, Londýn
  • Zakoupit vstupenky

One Response to “Nahlédněte do zákulisí Buckinghamského paláce při dnu otevřených dveří”


Leave a Reply