30 září 2010 ~ 0 Comments

Navštivte londýnský festival dobrého jídla a povečeřte třeba se slavným Gordonem Ramsayem

V termínu od 4. do 18. října 2010 se v anglické metropoli koná London Restaurant Festival, v průběhu kterého budete moci ochutnat delikatesy z několika stovek participujících restaurací. A z jejich nabídky si vybere opravdu každý, neboť zahrnují nejen ty, jejichž kuchaři se mohou pyšnit slavnou Michelinskou hvězdičkou, nýbrž i obyčejná bistra.

Do festivalu je zapojeno celkem 800 restaurací, z nichž každá do projektu připravila speciální menu o alespoň dvou chodech. Každé menu je navíc pro snazší orientaci označeno symbolem podle jeho ceny:

  • £ do 10 liber
  • ££ 10 liber – 15 liber
  • £££ 16 liber – 25 liber
  • ££££ nad 25 liber

Zakupte si osvědčené suroviny té nejvyšší kvality!

Součástí festivalu je i trh, na kterém si můžete zakoupit suroviny, které běžně používají ty nejlepší restaurace v celé britské metropoli. Své stánky zde budou mít jak samotné restaurace, tak i drobní producenti – vysoká kvalita výrobků je tedy zaručena. Vstup na tržiště je navíc zcela zdarma!

Kromě nákupů si můžete ochutnat i na pečeném pašíkovi nebo zkusit některé z exotických jídel malajsijké a mexické kuchyně.

Tržiště naleznete na londýnském Old Spitalfields Market (zobrazit na mapě). Od 11. do 13. října a 15. až 16. října bude otevřeno vždy od 12:00 do 18:00, v neděli 17. října pak již od 9:00 do 18:00. 14. října se tržiště vůbec neotvírá.

Pozvěte své přátele a povečeřte s Gordonem Ramsayem!

Pokud se chcete skutečně vytáhnout před svými přáteli, zúčastněte se charitativní aukce o večeři s Gordonem Ramsayem! Hvězda nejprve anglické, a poté i anglické verze Ano, šéfe, uvaří jen a jen pro vás a vašich devět přátel. A ne někde u vás v obýváku, nýbrž přímo na obřím ruském kole London Eye!

Leave a Reply