19 červnaec 2010 ~ 1 Comment

Navštivte Stratford-upon-Avon, historické městečko a rodiště Williama Shakespeara

Startford upon Avon není jen malebné městečko poblíž anglického Birminghamu, ale i rodiště světoznámého spisovatele Williama Shakespeara a zřejmě i hlavní cílová destinace všech milovníků divadel.
Navštivte Stratford-upon-Avon, historické městečko a rodiště Williama Shakespeara | © ell brown

Přeneste se do dob Romea a Julie

Největší památkou města je rodný dům Williama Shakespeara, který leží na ulici Henley Street. Zrestaurovaná budova zahrnuje i historické zahrady a dokonce se můžete podívat na autentické předměty z doby jednoho z největších spisovatelů všech dob. Součástí domu je i obchůdek se suvenýry.

K Williamu Shakespearovi se váže i kostel Holy Trinity Church v témže městě, kde je spisovatel pohřben. Za prohlídku místa není vybíráno žádné vstupné, avšak ti, kteří si chtějí prohlédnout hrob, jsou požádáni o příspěvek.

Zážitkem je i návštěva divadla Royal Shakespeare Theatre, které se – poměrně nečekaně – zaměřuje zejména na hry z pera Williama Shakespeara. Lístky je však nutné zakoupit s větším časovým předstihem, neboť je o ně obrovský zájem.

Jak se tam dopravit?

Po městě se můžete pohybovat na kolech, jež vám půjčí společnost Stratford Bike Hire. Za vypůjčení jednoho kola pro dospělou osobu zaplatíte buď 7 liber za půlden či 14 liber za celý den.

Co se týká dopravy do země, je situace ještě jednodušší, neboť do nedalekého Birminghamu létají z Prahy aerolinky bmibaby. Levné letenky do Anglie se dají pořídit již za několikset korun. Do Stratfordu se pak dostanete buď autobusem, či vlakem.

Pokud se do Stratfordu chystáte jet z Londýna, využijte nízkonákladovou autobusovou společnost Megabus. Ta vás do nedalekého Birminghamu dopraví za pár liber.

One Response to “Navštivte Stratford-upon-Avon, historické městečko a rodiště Williama Shakespeara”


Leave a Reply