07 prosince 2011 ~ 0 Comments

Přijďte pozdravit olympijskou štafetu na její pouti napříč Velkou Británií

Začátek Letních olympijských her v Londýně se již kvapem blíží, do jejich začátku zbývá necelých osm měsíců. A k Olympijským hrám patří od nepaměti i pochodeň, která je dle tradice zažehnuta v Aténách a putuje napříč světem až do dějiště konání her. Nejinak je tomu i v případě londýnských her, a co víc, olympijskou pochodeň můžete spatřit na vlastní oči.

V průběhu 70denní pouti napříč Velkou Británií olympijská štafeta zavítá do více než tisíce měst, vesnic a čtvrtí. Kromě obligátních zastávek v Liverpoolu, Glasgow či v Belfastu zavítá třeba i na ostrovy Man, Guernsey či Jersey. Celou trasu štafety včetně přehledného kalendáře zastávek naleznete na stránkách Olympiády.

Design je i letos velmi originální, 80 centimetrů vysoká olympijská pochodeň je vyrobena z hliníku a zdobí ji 8 000 kruhových děr, jež mají symbolizovat 8 000 lidí, kteří budou mít tu čest pochodeň nést. Zajímavostí je i fakt, že pochodeň byla testována ve vývojovém centru BMW v Mnichově. Díky tomu je zaručeno, že odolá jakémukoliv počasí i extrémnímu větru.

Štafeta se na svou pouť vydá 19. května, do svého cíle dorazí 27. července, kdy slavnostně zažehne oheň jubilejních 30. letních olympijských her.

Leave a Reply