30 prosince 2009 ~ 0 Comments

Silvestr a Nový rok v Londýně: velkolepý ohňostroj a extravagantní průvod

Pokud budete trávit poslední letošní den a první den roku 2010 v britské metropoli, máte se na co těšit. Londýn tradičně nabízí bohatý kulturní program a ani letošek nebude vyjímkou.

Půlnoční ohňostroj na břehu Temže

Při londýnské silvestrovské párty nesmíte opomenout jednu událost – totiž půlnoční silvestrovský ohňostroj na břehu řeky Temže. Odpalován bude kousek od atrakce London Eye, která v roce 2010 slaví své desáté narozeniny. Hudební doprovod zajistí DJ Nihal, oceněný hudební stanicí Radio One.

Pokud se přímo k Temži nedostanete, můžete ohňostroj sledovat v živém televizním přenosu.

 Novoroční průvod

Součástí kulturního programu ku příležitosti oslav nového roku je i obrovský průvod s 10 000 účinkujícími z dvaceti zemí světa. Tanečníci, akrobati, roztleskávačky, muzikanti a další účinkující předvedou hned tříhodinové vystoupení.

Průvod odstartuje v novoroční poledne od hotelu Ritz, přičemž skončí na Parliament Square. Mezitím projde po Picadilly na Picadilly Circus a poté přes Lower Regent Street, Waterloo Place, Pall Mall, Cockspur Street, Trafalgar Square, Whitehall až k budově Parlamentu u slavného Big Benu.

Podél tříapůlkilometrové trasy se očekává až půlmiliónový dav Londýňanů. Mottem letošního ročníku je heslo Nechte nás Vás pobavit.

Leave a Reply