08 března 2010 ~ 2 Comments

The Beatles Story v Liverpoolu: Připomeňte si populární skupinu v jedinečné expozici

Bohatý na kulturu, atrakce a další turistické zajímavosti není jen Londýn, ale i další anglická města, jako je třeba Liverpool. Právě v něm se v průběhu šedesátých let zformovala hudební skupina Beatles, která se postupem času stala tak populární, až jí v Liverpoolu otevřeli vlastní muzeum.

Prožijte si období největší slávy skupiny Beatles

Přímo v něm se můžete projít několika bohatě vybavenými místnostmi a díky originálním rekvizitám tak prožít vzestup této legendární kapely. Mezi exponáty narazíte i na klavír, za který usedal leader kapely, historicky první kytaru George Harrisona či unikátní rozhovor s Paulem McCartneym. Po celou dobu prohlídky budete mít k dispozici audioprůvodce.

Součástí expozice je i množství virtuálních a multimediálních atrakcí. Mezi ty nejzajímavější patří Fab4D – originální film o Beatles vhodný pro celou rodinu. Příběh je promítán ve 3D, které navíc doplňují speciální efekty, které ohromí vaše smysly. Zejména děti zaujme možnost vytvořit si vlastní noviny, které jakoby vypadly z oka těm z let padesátých.

V závěru prohlídky si můžete na památku zakoupit některý ze suvenýrů.

Kde a za kolik?

  • Kde? The Beatles Story, Britannia Vaults, Albert Dock, Liverpool (GPS 53.399255, -2.991242)
  • Jak se tam dostanu? Muzeum je dobře značené a snadno dostupné i z centra Liverpoolu. Stačí následovat ukazatele Albert Dock popřípadě Liver Buildings. The Beatles Story lehce rozpoznáte podle velkého loga na budově.
  • Kdy mají otevřeno? Denně krom 25. 12. a 25. 12. od 9:00 do 19:00 (poslední prohlídka však začíná v 18:00).
  • Kolik stojí vstupné? Kde si koupím lístky? Vstupné pro dospělého stojí 12,50 liber, pro děti 6,50 liber. Lístky si zakoupíte až při vstupu do budovy.
  • Kde najdu více informací? http://www.beatlesstory.com/

2 Responses to “The Beatles Story v Liverpoolu: Připomeňte si populární skupinu v jedinečné expozici”


Leave a Reply