26 února 2012 ~ 0 Comments

Tip na divadelní představení: Válečný kůň je označován za nejlepší divadelní hru současnosti

Zajdete-li čas od času rádi do divadla, pak pro vás máme tip na jednu pecku, dá se říct. Představení War Horse (Válečný kůň) je v recenzích spojováno s přívlastky mimořádné, senzační nebo působivé.

Příběh se odehrává krátce po vypuknutí První světové války, když je kůň Joey, miláček malého Alberta, prodán kavalérii a odeslán do Francie. Krátce nato se na bojišti ocitne uprostřed palby, načež ho osud zavede na nezapomenutelnou pouť, kdy slouží oběma stranám, až se nakonec ocitne sám v zemi nikoho. Joey je zdánlivě sám, avšak Albert na něho stále myslí. A protože je ještě příliš malý, aby narukoval do armády, vydá se sám na misi s jediným cílem. Najít Joea a přivést ho zpátky domů.

Na představení War Horse můžete zajít vždy v pondělí, středu, čtvrtek, pátek a sobotu od 19:30, v úterý v 19:00 a ve čtvrtky a soboty ve 14:30. Představení trvá včetně přestávky 2 hodiny a 40 minut a je vhodné pro děti od 10 let. Ceny vstupenek začínají již na 10 librách, doporučujeme si je rezervovat přes internet!

Válečný kůň se odehrává na jevišti New London Theatre na adrese Drury Lane, London (zobrazit na mapě). Nejbližší stanice metra jsou Holborn (na linkách Piccadilly a Central) a Covent Garden na Piccadilly Line.

Leave a Reply