27 listopadu 2011 ~ 0 Comments

Tip na kulturní akci: Výstava robotů s českým zastoupením

Dostaveníčko s dvacítkou různých robotů a jejich stvořitelů si můžete dát v rozmezí od 1. prosince do 4. prosince. V londýnském vědeckém muzeu se koná Robotville Festival, který náramně pobaví i nejmenší návštěvníky.

Tip na kulturní akci: Výstava robotů s českým zastoupením | © heatheronhertravels

Projekt sponzorovaný Evropskou unií představí třeba robota IURO, který rozumí lidské řeči. Až skončí jeho vývoj, bude IURO schopný pohybovat se napříč městem jen na základě rad od kolemjdoucích. Concept zase zkoumá, jak lidé reagují na jednotlivé obličeje robotů.

Jak je známo, slovo robot poprvé použil Karel Čapek, a možná právě proto nalezneme na festivalu Robotville i českou stopu. Pokochat se můžete originální figurínou robota od Karla Čapka z roku 1923 a robotem Advee, který vás bude bombardovat reklamou.

Pokud vás tato akce zaujala, vydejte se do londýnského Science Museum, adresa Exhibition Road, South Kensington, nejbližší metro South Kensington Station. Otevřeno je od 10:00 do 18:00. A to nejlepší na závěr – festival, který spoluorganizuje dobře fungující České centrum, je přístupný zdarma!

Leave a Reply