31 května 2010 ~ 0 Comments

Tip na výlet: Hrad Cholmondeley na severozápadu Anglie

Prázdniny již klepou na dveře, a tak nastává ideální doba na výlety třeba po anglických hradech a zámcích. A pakliže žádný anglický neznáte, nevadí. Proč nenavštívit třeba hrad Cholmondeley z počátku 19. století v hrabství Cheshire (zobrazit na mapě) na severozápadu Anglie?
Hrad Cholmondeley | © Petr N.
Jedná se o tehdejší sídlo George Cholmondeleyho, 1. markýza Cholmondeley. Hrad byl navržen místním architektem Williamem Turnerem, který stavbě vtiskl ráz starodávného gotického hradu. Věžičky a střílny byly přistavěny až v letech 1817 – 1819.

Součástí hradu jsou i zahrady, jejichž historie sahá až do 18. století. Pozoruhodná je i masivní, kovová vstupní brána do zahrad, kterou vytvořil kovář Jean Tijou. K zahradám od nepaměti patřilo i travnaté hřiště na tradiční anglický bowling a voliéra.

Letošní rok je hrad návštěvníkům otevřen až do 26. září vždy ve středu, ve čtvrtek, v neděli a o státních svátcích od 11:00 do 17:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 5 liber, za děti rodiče zaplatí 2 libry. S sebou si můžete vzít i vaše psí miláčky – ale pouze na vodítku.

Další informace

Leave a Reply