07 června 2011 ~ 0 Comments

Tip na výlet: Planetárium Thinktank v Birminghamu

Thinktank v Birminghamu bylo první čistě digitální planetárium ve Velké Británii a jedno z deseti nejrušnějších planetárií menšího typu na světě. Obraz oblohy je promítán na kupoli v obrovském rozlišení 3200×3200 pixelů, samozřejmě v rozpoložení 360°.

A co je k vidění?

Každý den je v planetáriu na programu několik představení, jejich délka se zpravidla pohybuje mezi čtvrthodinou až třičtvrtěhodinou, a tak jsou vhodné i pro děti. Pro ty nejmenší návštěvníky je dokonce připraveno několik projekcí s pohádkovou tématikou, například o jednom velkém hvězdném medvědovi.

Ale Thinktank není jen obyčejné planetárium, naleznete zde i výstavu uměleckých děl s hvězdnou tématikou či zajímavé promítání o čínských symbolech, jež jsou údajně vepsány ve hvězdách.

Kdy, kde a za kolik?

Vstupenky do planetária si můžete zakoupit výhodně a online ZDE. Vstupné pro dospělého je v tomto případě stanoveno na 12,25 liber a snížené vstupné pro děti, studenty a seniory na 8,40 liber.

Otevřeno mají denně vyjma Vánoc, a to vždy od 10:00 do 17:00, přičemž poslední vstup je možný v 16:00. Planetárium se nachází na adrese Thinktank, Birmingham Science Museum, Millennium Point, Curzon Street, Birmingham, B4 7XG (zobrazit na mapě).

  • Leave a Reply