20 srpna 2012 ~ 0 Comments

Tip na výlet: Prohlídka fotbalového stadionu Liverpoolu Anfield Road

Prohlídka fotbalového stadionu v Anglii (a nedejbože samotný zápas), to je pro fanouška tohoto sportu zážitek. A to i v případě, kdy jste zapřísáhlí fanoušci Chelsea nebo Manchesteru United a naskytne se vám příležitost prohlédnout si zákulisí Anfield Road, jednoho z nejznámějších a nejlegendárnějších stánků Premier League.

Tip na výlet: Prohlídka fotbalového stadionu Liverpoolu Anfield Road | © Petr Novák

Nahlédněte do šatny, kde se pravidelně shází Gerrard se Suarezem

S prohlídkou získáte například unikátní možnost nahlédnout do útrob stadionu a posadit se na lavičku v šatně domácího Liverpoolu, kde pravidelně sedává třeba místní ikona Steven Gerrard. Nahlédnout můžete i do tiskového centra stadionu, odkud se pravidelně vysílají tiskové konference a oznamují příchody perspektivních posil mančaftu.

Vychutnat si budete moct i pohled na hřiště z těch nejlepších míst stadionu, což se vám vzhledem k cenám lístků a permanentek, které se dědí z generace na generaci, jinak asi nepodaří. Projít se můžete i legendárním tunelem, kterým hráči nastupují na stadion, a sáhnout si můžete i na legendární ceduli THIS IS ENFIELD!

Jet do Liverpoolu a nenavštívit Anfield Road (dobrá, fanoušci Evertonu jsou z tohoto tvrzení vyloučeni) je asi takové, jako když milovník umění jede do Paříže a ani nenavštíví Louvre!

Kdy a za kolik?

Prohlídku stadionu můžete absolvovat po většinu dní v roce, je však lepší si ji rezervovat předem. Občas může být vyprodáno, nebo zavřeno. Prohlídky probíhají vždy po hodině zhruba od 10:30 do 15:30, do přilehlého muzea je možné jít prakticky kdykoliv.

Cena základní vstupenky je 15 liber pro dospělého a 9 liber pro studenty, seniory a mládež do 16 let. Pokud si připlatíte a trefíte na vhodný termín, můžete celou prohlídku absolvovat s některou z legend Liverpoolu. Na výběr jsou mj. David Johnson, Ian Callaghan nebo Jimmy Case.

Leave a Reply