29 srpna 2010 ~ 0 Comments

Tip na výlet: Továrna na čokoládu Cadbury World

Pokud máte raději čokoládu než hrady a zámky, určitě zvažte návštěvu Cadbury Worldu, továrny na čokoládu a zajímavé atrakce nedaleko Birminghamu. Po předchozí rezervaci můžete absolvovat prohlídkový okruh, v průběhu kterého se můžete zastavit na 14 stanovištích – jak jinak, čokoládově laděných.
Navštivte Cadbury World - továrnu na čokoládu se spoustou zajímavých atrakcí! | © ell brown

Vytvořte si vlastní čokoládu!

Celá prohlídka začíná v aztécké džungli, kde na vlastní oči poznáte, jak vlastně vypadá kakaovník, jehož plody jsou základem každé čokolády. Odtud vede cesta do Evropy, kdy shlédnete napínavý 3D film o putování kakaových bobů na náš kontinent.

Jedním z dalších bodů programu jak je prohlídka, jak se vlastně taková čokoláda vyrábí – od přípravy ingrediencí přes nalévání do forem až po samotné balení již ztuhlých tabulek. A aby byl váš zážitek ještě působivější, budete si moct vyrobit vlastnoručně svoji čokoládu!

Kdy, kde a za kolik?

Cadbury World je otevřený denně, přičemž aktuální otvírací dobu naleznete ZDE. Cadbury World se nachází ve městě Bournville nedaleko Birminghamu (zobrazit na mapě) a do GPSky v podstatě stačí pouze zadat poštovní kód B30 1JR.

Cena vstupenky pro dospělého činí 13,90 liber, za děti od 4 do 15 let rodiče zaplatí 10,10 liber, senioři a studenti platí 10,50 liber a prcci do 4 let neplatí nic. K dispozici je i rodinné vstupné pro dva dospělé a dvě děti za 42 liber, resp. pro dva dospělé a tři děti za 49 liber.

Leave a Reply