15 prosince 2011 ~ 0 Comments

Vánoční trhy v Londýně nabídnou i bruslení v Hyde Parku

I v Londýně mají vánoční trhy dlouhou tradici, v případě Hyde Parku jsou spojené i s veřejně přístupným kluzištěm.

Trhy v Barbican Centre

Vánoční trhy v Barbican Centre na Silk Street trvají až do 30. prosince. Pokud vás již omrzely všudypřítomné vánoční reklamy a vnímání Vánoc jako hlavního komerčního svátku, zajděte sem a do nedalekého divadla Barbican, kde v současné době hrají hru Copyright Christmas.

Na trhách samotných si můžete nakoupit ručně vyráběné umělecké předměty, doplňky bytu, karty, knihy, krémy či domácí potraviny.

Southbank Centre Christmas Market

Vánoční trhy mezi Southbankem a obřím ruským kolem jsou tradičně uspořádány v německém stylu. V dřevených stáncích si můžete koupit klasické, ručně vyráběné hračky nejen ze dřeva, šperky a bižuterii, ozdoby na vánoční stromeček, keramiku, svíčky či zdobené kožené doplňky. A zatímco děti zaujme velký kolotoč, dospělí se můžou zahřát svařeným vínem.

Navštívit tento vánoční trh můžete až do soboty 24. prosince.

Hyde Park Winter Wonderland

Zřejmě nejzábavnější je zima v Hyde Parku, kde je kromě klasických vánočních trhů připraveno i několik atrakcí, určených zejména dětem. Ty můžete vzít třeba do jednoho ze dvou cirkusů – vánočního a klasického, popřípadě s nimi usednout na velké ruské kolo a porozhlédnout se po okolí. Jste-li sportovně nadanější, můžete si nazout brusle a zabruslit si na již tradičním kluzišti, které v Hyde Parku vyrůstá rok co rok.

Děti do 12 let však musejí být doprovázeny rodiči.

Vánoční trhy v londýnském Southbank | © Rev Stan

Leave a Reply