24 listopadu 2010 ~ 2 Comments

Vraťte se do 2. světové války v jedinečné expozici Winstona Churchilla

Jedinečný zážitek, kdy se přenesete do kůže obyvatel Londýna v průběhu nepřátelských náletů v Druhé světové válce, nabízí muzeum Winston Churchill’s Britain at War Experience. Atrakce leží kousíček od slavného London Bridge (zobrazit na mapě), s jejím nalezením byste tak neměli mít vážnější problémy.

Vraťte se do 2. světové války v jedinečné expozici Winstona Churchilla | © Marion Doss

Prožijte si nálet nepřátelských stíhačů!

Patrně největší atrakcí v muzeu je simulace takových těch běžných dnů v průběhu Druhé světové války. Ale ne v tom smyslu, že vám nějaký strejda v replice historické uniformy pustí na projektoru černobílý film a bude se tvářit, jaká to není zábava. Zde je zážitek na zcela jiné úrovni.

Celý War Experience totiž doprovází celá řada efektů, a to nejen zvukových, světelných a pyrotechnických. Reálný zážitek dopomáhá utvořit i zvedající se prach, ostatky mrtvých či kouř. Celý letecký nálet si prožijete v krytu tak, jako ho prožívali obytelé Londýna před téměř 70 lety.

Přečíst si můžete i dobové noviny, zajít do improvizovného kina v samotném krytu či můžete na rozhlasových vlnách naladit Washington, Londýn či Berlín a zaposlouchat se do projevů Churchilla, Chamberlaina, Roosevelta či Hitlera.

Kdy, kde a za kolik?

Ceny vstupného se liší v závislosti na tom, zdali si lístek zakoupíte přímo na místě, což vyjde dráž, nebo předem online (ZDE), což vyjde levněji:

  • Dospělý: 12,95 liber (při zakoupení online 10,95 liber)
  • Dítě od 5 do 15 let: 5,50 liber (4,50 liber)
  • Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti: 29 liber (27 liber)
  • Studenti: 6,50 liber (5,50 liber)
  • Senioři nad 60 let: 6,50 liber (5,50 liber)
  • Děti do 5 let: zdarma

Otevřeno je celoročně sedm dní v týdnu – s výjimkou 24. – 26. prosince, kdy je muzeum uzavřeno. Od listopadu do března je otevřeno vždy od 10:00 do 16:30 hodin, od dubna do října od 10:00 do 17:00 hodin.

K atrakci (zobrazit na mapě) se nejsnázeji dostanete tehdy, vystoupíte-li na stanici metra Tower Bridge. Další informace a aktuality naleznete na oficiálních stránkách.

2 Responses to “Vraťte se do 2. světové války v jedinečné expozici Winstona Churchilla”


Leave a Reply