14 června 2011 ~ 0 Comments

Výstava: Karel Čapek, roboti a další scifi až do 25. září 2011 v British Library

Obdivovatelé scifi, robotů, paralelních světů, virtuálních světů a rovněž ji fanoušci konce světa nyní mají jedinečnou příležitost navštívit londýnskou výstavu Out of This World s podtitulem Science fiction, jak ho neznáte. Na této akci se podílí i známá televizní stanice Discovery Channel.

Na co se můžu těšit?

No tak především na unikátní koncerty, vystoupení a besedy se scifi spisovateli a autory, které možná ani nebudete znát. Zajímavé zcela jistě bude i zpětné ohlédnutí za vizemi, jak měl údajně dnešní svět vypadat očima našich předků.

Část výstavy se zabývá i paralelními světy a otázkou, jak by dnešní svět vypadal, kdyby se některé z nejdůležitějších mílníků naší historie odehrály jinak. Ještě dál zachází jiná část výstavy, která se zaobírá otázkou konce světa, popřípadě naší vzdálené budoucnosti.

Robot Karla Čapka

Zejména náš národ může zaujmout česká stopa na této výstavě, když se mezi exponáty nachází i robot Karla Čapka (jak je známo, Karel Čapek je autorem slova robot), kovové figuríny s hliněnou hlavou tohoto českého autora scifi. Jedná se o originál z roku 1923, který byl do Anglie zapůjčen z muzea bratří Čapků v Malých Svatoňovicích.

Kdy, kde a za kolik?

Výstavu můžete navštívit až do 25. září, přičemž muzeum je otevřeno denně. Aktuální otevírací hodiny naleznete ZDE. Britská knihovna leží na ulici 96 Euston Road (zobrazit na mapě) a je snadno dostupná ze stanic metra King’s Cross/St Pancras, Euston, či Euston Square.

A ta nejlepší zpráva na závěr – vstup je zdarma!

Leave a Reply