14 května 2012 ~ 1 Comment

Výstava obrazů Alžběty II. přiblíží 60 let na královském trůnu

Jako poctu Její Výsosti Alzbětě II., která letos oslaví 60. výročí od nástupu na trůn zemí Commonwealthu, připravila National Portrait Gallery v Londýně výstavu portrétů královny. Prezentovány budou nejen oficiální portréty umělců z královského dvora, ale rovněž fotografie a malby z médií. Na dílech je rovněž možné sledovat změny, jakými od 50. let portréty jako takové prošly. Mezi vystavovanými fotografiemi jsou i díla od Andyho Warhola, Annie Leibovitz či Luciana Freuda.

Expozitář galerie čítá celkem více než 700 portrétů královny Alžběty II. a pokud se spokojíte s jejich zobrazením na monitoru počítače, můžete se na ně podívat na stránkách galerie.

Rozhodnete-li se dát přednost osobní návštěvě, vyjde vás to na 6 liber, což je výše vstupného na tuto akci. Navštívit ji můžete od 17. května do 21. října 2012 denně od 10:00 do 18:00 hodin (ve čtvrtek a v pátek až do 21:00 hodin). National Portrait Gallery sídlí na adrese St Martin’s Place, London (zobrazit na mapě), nejbližší stanicí metra je Charing Cross.

One Response to “Výstava obrazů Alžběty II. přiblíží 60 let na královském trůnu”


Leave a Reply