08 červnaec 2011 ~ 0 Comments

Zajděte si na panáka do stylového londýnského baru, postaveného kompletně z ledu!

Jste-li takový ten typ pařmena, který na cestách nesmí vynechat návštěvu některého místního baru, máme pro vás skvělý tip na jeden takový neobvyklý, londýnský bar. Icebar London je, ostatně jak už sám název dosti napovídá, vybudovaný celý z ledu. V provozu je po celý rok a po celý rok je v něm rovněž udržována teplota na ještě přijatelných -5° C.

Zajděte si na panáka do stylového londýnského baru, postaveného kompletně z ledu! | © Auz

Každý rok jiný styl

Pro tvorbu ledu se používá voda z řeky Torne poblíž města Jukkasjarvi na severu Švédska. Tamní vody jsou prý tak křišťálově čisté, jako svědomí někdejšího premiéra Stanislava Grosse. A aby se design tohoto ledového baru příliš neokoukal, nechá se jednou ročně roztát a je nahrazen novým barem ve zbrusu novém designu a stylu.

Přesto zapomeňte na to, že v baru budete posedávat dlouhé hodiny a hodiny. Pobyt v baru je rozdělen po čtyřicetiminutových blocích, po kterých se osazenstvo promění. Návštěvníkům jsou navíc stylové (zde je vlastně vše stylové) bundy s kapucí, aby se v průběhu zahřívání se zevnitř mohli zahřát i z venku.

Co to stojí?

Ceny v tomto unikátním baru jdou ruku v ruce s jeho unikátností. A tak není až tak velkým překvapením, že lze do baru nahlédnout až po uhrazení vstupného. To činí v průběhu týdne 14 liber (v případě předobjednání přes internet 12,50 liber), po celou sobotu a ve čtvrteční a v páteční odpoledne je vlezné stanoveno na 16 liber. Snad poslední výjimkou je páteční a sobotní 20. hodina, kdy v baru probíhá champagnský dýchánek a vstupné činí 24 liber.

Pokud vás ceny zděsily a odradily od návštěvy, snad vás uklidní fakt, že v ceně za 40minutový pobyt je již zahrnuto půjčovné teplých rukavic a pláště a jeden drink ve sklenici vyrobené – jak jinak – z ledu. Znovudoplnění alkoholického nápoje stojí 6,50 liber, nealka 3 libry a champagnského 8,50 libry. Nápojový lístek zahrnuje naprosté klasiky, jako je je třeba mojito, ale rovněž zajímavé nápoje, které si vypijete pouze v Icebaru v Londýně.

Tak na závěr snad již jen otevírací doba baru a adresa, kde ho můžete navštívit: 31-33 Heddon Street, Londýn. To je poblíž stanic metra Oxford Circus a Piccadilly Circus.

Leave a Reply