19 března 2011 ~ 0 Comments

Liverpool: Navštivte rodný dům Johna Lennona a Paula McCartneyho z Beatles

Pokud se chystáte na výlet do Liverpoolu a jste-li fanoušci legendární skupiny Beatles, není místní muzeum jediným místem, kam byste se měli vydat. Za návštěvu stojí i rodný dům Johna Lennona a Paula McCartneyho – oba stojí v témže městě.

Jeden se nachází ve čtvrti Mendips a druhý na 20 Forthlin Road a navštívit je můžete, nebo spíše musíte, v rámci jednoho balíčku, jehož součástí je i přeprava minubusem. Tak jako tak se můžete těšit na prohlídku interiérů obou domů, kde uvidíte mimo jiné místo, kde oba světoznámí muzikanti skládali své hity.

Stejně tak si budete moct prohlédnout originální fotografie Mika McCartneyho, mladšího bratra přecejenom o něco slavnějšího Paula. Nakouknout můžete i do ložnice Johna Lennona – některé součásti nábytku jsou originály z třicátých let minulého století!

  • Otevírací doba: Na návštěvu se můžete vydat v období od 26. února do 27. listopadu, a to vždy od středy do neděle.
  • Kdy? Na organizovanou prohlídku se můžete vydat ve dvou dopoledních a dvou odpoledních časech. Prohlídka trvá zpravidla dvě hodiny.
  • Kde? K oběma domům se můžete podívat výhradně prostřednictvím mikrobusů a organizovaného zájezdu. Autobusy odjíždějí z centra Liverpoolu a od Speke Hall.
  • Za kolik? Vstupné pro dospělého stojí 20 liber, za děti od 5 do 16 let rodiče zaplatí 3,40 liber. Vstupenky již zahrnují odvoz mikrobusem od Speke Hall či od hotelu Jurys Inn v centru Liverpoolu.
  • Oficiální stránky

Leave a Reply