06 dubna 2011 ~ 2 Comments

Muzeum britského vojenského letectva RAF: Prohlédněte si sbírku devadesáti letounů ze 100leté historie letectví!

Pokud jste fandové letectví, historie nebo armády, neváhejte při návštěvě Anglie zajet do Muzea britského vojenského letectva nedaleko Londýna. To v sobě skrývá mimo jiné sbírku 90 různých letounů z různých období stoleté historie britského královského letectva.

Muzeum britského vojenského letectva RAF: Prohlédněte si sbírku devadesáti letounů ze 100leté historie letectví! | © x-ray delta one

Na co se můžete těšit?

Muzeum však v sobě skrývá mnohem víc atrakcí. Tak třeba zcela renomovanou dílnu Grahame-White Aircraft Company. Tito dva pánové byli počátkem dvacátého století průkopníci v letectví, stavěli svá vlastní letadla nebo třeba vedli leteckou školu. Zdejší exhibice čítá 12 modelů letadel z produkce Grahame-White.

Originální hangár z První světové války v sobě skrývá raritní a exotické kousky, jako je třeba dvousedačkový vrtulník Avro Rota z třicátých let minulého století. Speciální hangár je vyhrazen i pro bombardéry, bez ohledu na rok jejich vzniku. Pokochat se tak můžete strojem BE2b, Halifaxem a Lancasterem z Druhé světové války, ale i Vulcanem z období Studené války.

Další z hangárů je vyhrazen letounům z Bitvy o Británii ve 40. letech minulého století. Podívat se tak můžete třeba na stroje Junkers, Messerschmitt či Supermarine.

To však není zdaleka vše, v muzeu na vás navíc čeká hora zajímavých fotografií, originálních video a zvukových nahrávek a dalších cenných relikvií, které si žádný fanda letectví prostě nesmí nechat ujít!

Kdy, kde a za kolik?

Muzeum je otevřeno zpravidla po celý rok vyjma Vánoc a období od 10. do 14. ledna, kdy probíhá pravidelná údržba. Většina hangárů je otevřena denně od 10:00 do 18:00, přičemž vstupy se uzavírají v 17:30.

Muzeum RAF se nachází na londýnské Grahame Park Way (zobrazit na mapě), jen pár kilometrů od samého centra Londýna.

No a to nejlepší na konec! Vstupné je zcela zdarma!

2 Responses to “Muzeum britského vojenského letectva RAF: Prohlédněte si sbírku devadesáti letounů ze 100leté historie letectví!”


Leave a Reply