28 května 2012 ~ 0 Comments

Oslavy k příležitosti 60. výročí vlády Její Výsosti Alžběty II.

Královna 16 zemí Commonwealthu, mezi nimiž je i Velká Británie a Serverní Irsko, slaví letos již 60. výročí své vlády a 59 let od své korunovace. V termínu od soboty 2. června do úterý 5. června budou napříč celou Anglií probíhat oslavy, jejich součástí bude i výstava portrétů královny, o které jsme vás informovali nedávno.

Čtvrtého a pátého června je ve Velké Británii státní svátek, a tak se předpokládá vysoká účast místních obyvatel. Chcete-li se jich zúčastnit i vy, můžete si vybrat i z těchto akcí:

  • Diamantová přehlídka na řece Temži se bude skládat z tisícovek různých plavidel od těch vojenských až po rekreační. Celou oslavu doplní hudební doprovod. Chcete-li se zúčastnit, doražte v neděli 3. června mezi mosty Wandsworth Bridge a Tower Bridge.
  • Koncert v Buckinghamském paláci poctí svou účastí i Sir Paul McCartney a Sir Elton John, přenášet ho živě bude národní televize BBC. Štěstí zúčastnit se koncertu naživo mělo kromě významných osobností jen několik málo Britů, kteří byli vylosováni v loterii. Koncert začíná 4. června 2012 v 19:30.
  • Dva dny plné tance, průvodů a další živé zábavy čekají na celé rodiny v Hyde Parku, kde se bude 2. a 3. června vždy od 10:30 do 19:30 konat Jubilee Family Festival. Program je opravdu bohatý, nejmladší děti ocení živá představení s oblíbenými televizními postavičkami, ti starší potěší kaskadérská show či vystoupení celebrit. Vstupné pro dospělého stojí 20 liber, za dítě se platí 12,50 libry.

Leave a Reply