09 listopadu 2011 ~ 0 Comments

This is Anfield! Fotbalový zápas na legendárním liverpoolském stadionu je životním zážitkem

Zatímco bezmezní obdivovatelé Beatles míří téměř okamžitě po dosednutí letadla do jejich tamějšího muzea, pro fotbalové fanoušky je naprostou povinností při cestě do Liverpoolu návštěva legendárního Anfield Road. Stadion pojmenovaný podle čtvrti, ve které leží, pojme celkem více než 45 tisíc fanoušků, kteří nejen při zápasech Premier League vytvoří báječnou kulisu.

This is Anfield! Fotbalový zápas na legendárním liverpoolském stadionu je životním zážitkem | © Petr Novák

Pradědeček stadion

Vrata původního stadionu Anfield Road se otevřely již v roce 1884 a pro někoho může být velkým překvapením, že zpočátku na něm nehrál slavnější Liverpool FC, nýbrž jeho úhlavní rival Everton. První zápas proti Earlstownu mužstvo sehrálo 28. září 1884, když soupeři nastřílelo bůra. V roce 1892 se objevily jisté neshody mezi majiteli klubu, a Everton se tak přesídlil do Goodison Parku, ve kterém hraje dodnes svá domácí utkání.

Co s prázdným stadionem, řekl si zřejmě jeho majitel, a vytvořil tak fotbalové družstvo, jež je nyní známé díky svým rudým dresům. Liverpool odehrál svůj první, přátelský zápas dne 1. září 1892 před dvěma stovkami diváků, přičemž rozstřílel Rotherham Town v poměru 7:1.

Současnost fotbalového klenotu

Steven Gerrard, Dirk Kuijt, Pepe Reina a další skvělí hráči FC Liverpool se po Anfield Road prohání dodnes. A ačkoliv je jejich poslední ligový titul pořádně fousatý, neb Liverpool vyhrál Premier League naposledy v roce 1990, zaplní ho na každý zápas klubu desetitisíce fanoušků. Ty neodradila ani krize klubu v několika posledních letech, ačkoliv se snad již začíná blýskat na lepší časy.

Manažeři slavnějšího liverpoolského klubu již počátkem 21. století chystali výstavbu nového fotbalového stánku, ovšem jak už to tak bývá, objevily se jisté komplikace a stadion zatím nikde. Neváhejte proto využít situace a zajeďte se podívat na jeden z nejlegendárnějších fotbalových stadionů světa. Vstupenky na fotbalové zápasy Premier League s těmi nejlepšími soupeři pořídíte již za 48 liber.

Vydat se můžete i na prohlídku stadionu a nakouknout mimo jiné do šatny domácího FC Liverpool!

Leave a Reply