17 června 2012 ~ 0 Comments

Museum of Science & Industry v Manchesteru: 4D kino, letadla a další atrakce pro děti

Při cestě do anglického Manchesteru se vaše návštěva nemusí omezit pouze na prohlídku stadionu Manchesteru United nebo na dobrodružství v lanovém centru. Na své si přijdou i milovníci muzeí, mezi ty nejlepší ve městě patří Museum of Science & Industry.

Museum of Science & Industry v Manchesteru: 4D kino, letadla a další atrakce pro děti | © kevingessner

Letadlo z 50. let i moderní 4D kino

Muzeum vědy a průmyslu má opravdu široký záběr co se exponátů týká. Podívat se můžete třeba na letoun Avro Shackleton z roku 1954, jež měl ve své době sloužit ke dvěma účelům – jednak k záchranným pracem a jednak k lokalizování a ničení ponorek. Zajímavostí je fakt, že již ve své době mohl být letoun ve vzduchu po dobu až 24 hodin.

Sbírka muzea čítá i několik automobilových exponátů. Tím nejzajímavějším je asi Rolls Royce (L1996.22) z roku 1906. Vůz s výkonem pouhých 10 koní dle legendy řídil sám automobilový průkopník a zakladatel filmy Rolls Royce, Henry Royce.

Tím největším lákadlem pro děti pak bude 4D kino, které ke třem rozměrům přidává ještě čtvrtý. Filmy o Robinu Hoodovi a a výletu na Měsíc (vstupné činí 4 libry pro dospělého a 3 libry za dítě) tak osvěží pohybující se sedadla, fukary a dokonce déšť!

Kde, kdy a za kolik?

Muzeum vědy a průmyslu se nachází na adrese Liverpool Road, Castlefield (zobrazit na mapě) poblíž
tramvajové zastávky Deansgate-Castlefield.

Otevřeno zde mají denně od 10:00 do 17:00, vyjímkou jsou pouze vánoční svátky a Nový rok, kdy mají zavřeno. A to nejlepší nakonec – vstupné do muzea je zdarma!

Leave a Reply