29 června 2011 ~ 0 Comments

Zažijte Londýn z jiné perspektivy a absolvujte projížďku lodí po Temži!

Chcete si prohlédnout londýnské památky z jiné perspektivy a bojíte se výšek, takže vrtulník si obří ruské kolo rovnou škrtáte? Tak si sedněte na loď a absolvujte prohlídku tohoto evropského města z hladiny řeky Temže!

Zažijte Londýn z jiné perspektivy a absolvujte projížďku lodí po Temži! | © AndyRobertsPhotos

Na jaké památky se mohu těšit?

Plavebních okruhů existuje hned několik, záleží na vás, jaký program si vyberete. Plavba začíná zpravidla na mole u Westminsteru, a pokračuje kolem Big Benu, anglického parlamentu či obřího ruského kola. Proplujete třeba i kolem Churchillova muzea, Royal Festival Hall, pod mostem Waterloo a samozřejmě i pod slavnějším Tower Bridge.

Kolik to stojí?

Ceny se za plavbu po Temži se liší v závislosti na zvoleném okruhu. Těch je na výběr zhuba deset. A tak zatímco za nejlevnější plavbu Toweru do Greenwiche zaplatíte 8 liber, v případě plavebního okruhu Rail River Rover činí sazba za dospělého 15 liber. Přesný ceník včetně sazeb pro děti naleznete přímo na stránkách plavební společnosti.

Odkud se vyplouvá a kde si můžu plavbu objednat?

Vyplouvá se ze tří londýnských mol – Greenwich, Tower a Westminster. Plavnu si můžete objednat buď přímo na místě, anebo ještě lépe, předem prostřednictvím internetu.

Leave a Reply